19 júl 2016
július 19, 2016

TIZENÖT ÉREMMEL ZÁRTAK

0 Hozzászólás

image1-830x436Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. az Egerben rendezett serdülő országos bajnokságot tizenöt éremmel, közte tíz első, három második és két harmadik hellyel zárt.

Mint arról korábban beszámoltunk, az első két nap Milák Kristóf 200 és 400 m gyorson, valamint 100 m pillangón diadalmaskodott, míg Barócsai Petra 200 m pillangón állhatott a dobogó legmagasabb fokára. A négynapos egri viadal második két napján aztán mindketten belehúztak, Milák további négy, Barócsai pedig még két aranyérmet szerzett.

Milák 200 m pillangón – ahogy az ifjúsági Európa-bajnokságon – itt sem talált legyőzőre, jócskán, hat másodperccel elmaradt eddigi csúcsától, de így is három másodperces előnnyel nyert.

100 m háton is aranyérmet szerzett, pedig ő kifejezetten pillangóúszó, esetleg néha gyorsot is úszik, mégis itt is első lett 0:57.11 perces idővel.

Aztán 100 m gyorson is ő szerezte meg az országos bajnoki címet, sőt a korosztályos kontinensviadalon döntőt úszott 50 m pillangón, amit a serdülő ob-n meg is nyert.

Azért Miláknak becsúszott egy ezüstérem is, hiszen 200 m vegyesen „csak” másodikként csapott a célba.

Barócsai Petra a 200 m pillangón szerzett aranya után 100 m pillén 1:00.66 perccel első helyen végzett. Aztán 200 m gyorson Gyurinovics Fannit megelőzve szerezte meg egymaga harmadik aranyérmét.

Neki is jutott egy ezüst, hiszen 400 m gyorson Késely Ajna mögött lett második.

A 4×100 m mix gyorsváltóban a Milák Kristóf, Vigassy Bálint, Kovács Boglárka, Barócsai Petra összetételű érdi négyes 3:49.79-cel a második helyen végzett.

Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. az egri serdülő országos bajnokságon tíz aranyérmet szerzett, hetet Milák, hármat Barócsai.