július 24, 2015

ŐRI REBEKA ARANYÉRMES

0 Hozzászólás
0720_úszás_1-830x622
Az Érdi Úszó Sport Kft. az elmúlt napokban Miskolcon, az Országos Gyermek Bajnokságon vett részt szerdától egészen vasárnapig, ahol rekordszámú, 750 sportoló nevezett, így a szervezők 3800 rajtot indítottak és ezért az eredeti, csütörtöki kezdés helyett egy nappal korábban indult a verseny.

Az Érdi Úszó Sport Kft. 14 versenyzője mérette meg magát a versenyen, így összesen 103-szor (!) indultak a rajtkőről.
A rengeteg nevező miatt kiélezett futamok voltak, így aki érmet szerzett, az nem akármilyen teljesítményt tett le az asztalra, hiszen már az élmezőnybe, az első húszba kerülésért is nagyot kellett úszni. Nem maradt eredménytelen az érdiek munkája, hiszen a 2004-es születésű Őri Rebeka nyolc számban indult el – voltak akik még ennél is többen – és aligha lehet csalódott, hiszen 200 m hátúszásban 2:37.04-es idejével korosztályában aranyérmet szerzett, emellett 400 m vegyesen negyedik, 100 m háton kilencedik lett, amik kiemelkedő eredmények számít. De ezen kívül begyűjtött még egy 11. (200 m vegyes), egy 12. (400 m gyors), egy 15. (200 m mell), egy 21. (100 m mell) és egy 25. (100 m gyors) helyezést is.

Természetesen nem csak ő szerepelt kiválóan, a többiek eredményei itt olvashatók:
Csulák Noa: 400 m vegyes 19.
Dobos Viktória: 100 m pillangó 15., 200 m pillangó 16.
Girsik Tímea: 800 m gyors 13.
Gölöncsér Renáta 100 m mell 11., 400 m vegyes 14., 200 m vegyes 19.
Jankó Donát: 100 m mell 17.
Kovács Boglárka: 100 m hát 19.
Polgár Laura: 800 m gyors 10., 200 m hát 15., 400 m gyors 19.
Szklenár Flóra: 800 m gyors 15., 100 m pillangó 13.

Ezzel a versennyel az Érdi Úszó Sport Kft. legtöbb versenyzőjének befejeződött a szezon első fele és a munkát csak szeptemberben kezdik újra, azonban Milák Kristóf és Barócsai Petra a szombaton kezdődő Tbilisziben rendezett Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon vesz részt, de többeknek van még versenye a szeptemberi újrakezdésig.

fotó: facebook