11 dec 2019
december 11, 2019

Hajszálra az éremtől

0 Hozzászólás

Negyedik helyen végzett a kaposvári rövidpályás úszó országos bajnokság első napján, 100 méter háton az Érdi Úszó Sport Kft. versenyzője, Kovács Benedek.

A hagyományokkal ellentétben Százhalombatta helyett idén a kaposvári dr. Csík Ferenc Versenyuszoda ad otthont a rövidpályás úszó országos bajnokságnak.

Az ob első napján az érdiek közül is többen rajtkőre álltak, legjobban Kovács Benedek szerepelt, aki 100 méter háton az előfutamban harmadikként jutott döntőbe, majd a fináléban ugyan féltávnál csak hatodik volt, de a második ötven méteren faragott lemaradásán, s 0:52,85-tel érte a falat, amellyel egy hellyel csúszott le az éremről, hiszen Bohus Richárd, Telegdy Ádám és Balog Gábor mögött végzett negyedikként.

Jánosi Kristóf tizenkettedik helyen jutott az előfutamból az 50 méter gyors B-döntőjébe, ahol azonban szabálytalan rajt miatt kizárták.

Mellettük Tohl Patriknak 2004-es születésűként volt ott a délutáni programban, ahol 200 méter pillangón 2:02,73-as egyéni csúccsal végzett a hetedik helyen a B-döntőben.-

Ángyán Máté 100 méter vegyesen 1:02,35-ös idővel, 200 méter pillangón 2:06,45-tel egyéni csúcsokat úszott, ám a gyermek korosztályú versenyző teljesítménye előbbi számban a 36., utóbbiban a 22. helyre volt elég.

Jankó Donát 100 méter vegyesen 27., 100 méter mellen 36. helyen végzett, míg Pigler Attila 50 gyorson az 53., 100 háton 36. lett.

A verseny részletes eredményei ide kattintva érhetőek el!