01 júl 2019
július 1, 2019

Három érem a BP Openről

0 Hozzászólás

Barócsai Petra révén egy arany- és egy ezüstérmet, Tohl Patrik által pedig egy harmadik helyet ért el az Érdi Úszó Sport Kft. delegációja a budapesti Duna Arénában rendezett BP Openen.

A nyílt nemzetközi versenyen Magó Gábor négy fiú és négy lány versenyzője állt rajtkőre. 50 méter gyorson egyenesen hatan is vízbe szálltak, közülük a legjobb eredményt Barócsai Petra érte el, aki a B-döntőben hetedikként végzett 0:27,63-as idővel. Mellette Jankó Donát 30., Pigler Attila 36., Polgár Laura 44., Imre Bálint 50., Dávid Eliza 51. helyen zárt.

100 háton Polgár Laura 29.-ként, Pigler Attila 33.-ként érte a falat. 200 méter pillangón Tohl Patrik egyéni csúccsal, 2:05,98 perces idővel ugyan ötödikként ért célba, ám a magyarok között bronzérmes lett. Ebben a számban Imre Bálint és Jánosi Viktória is B-döntőbe jutott, ahol előbbi negyedik, utóbbi harmadik lett, s Jánosi új egyéni csúcsot állított fel több mint két másodperces javítással.

IMG_3844

Tohl Patrik egyéni csúccsal szerzett bronzérmet a BP Openen

100 méter mellen Jankó Donát ezúttal nem tudta megközelíteni a kecskeméti serdülő ob-n úszott idejét, így 21. helyen végzett.

Ellenben a 400 méter gyors kiválóan sikerült érdi szempontból, hiszen Barócsai Petra 4:20,27 perces idővel megnyerte a számot! Imre Bálint tizenhetedik, Pigler Attila tizenkilencedik lett. A többi lány pedig egymás mögött végzett, miután Dávid Eliza, Polgár Laura és Jánosi Viktória lett a 27., 28. és 29. helyezett.

Az 50 méter pillangón Tohl Patrik és Jankó Donát sem tudta beverekedni magát a döntőkbe, s ők is egymás után zártak a 31. és 32. helyen. 200 vegyesen azonban Jankó Donát számára összejött a B-döntő, ahol végül ötödikként zárt, míg Tohl a döntőről nem sokkal lecsúszva lett 18.

400 vegyesen Imre Bálint 4:59,96-tal lett tizenkettedik. 200 mellen Jankó Donát is remekelt és az előkelő, hetedik helyet szerezte meg – ugyan nem tudott egyéni csúcsot úszni, de ettől csak tizenhárom századra maradt el.

100 gyorson Dávid Eliza 34., Polgár Laura 42., Tohl Patrik 46., Pigler Attila pedig 56. helyen zárt. Polgár még 200 háton is érdekelt volt, ahol a 21. helyet szerezte meg.

200 gyorson Barócsai Petra is remek teljesítményt produkált, 2:03,73-as idejénél csak Verrasztó Evelyn ment jobbat, ezáltal az érdi sportoló második érmét begyűjtve szerzett ezüstérmet. Imre Bálint 27., Pigler Attila 32., Polgár Laura 37. lett ebben a számban.

IMG_3900

Barócsai Petrát csak Verrasztó Evelyn előzte meg 200 gyorson

Jankó Donát a verseny végén is jó formát mutatott, hiszen 50 méter mellen a B-döntőben elért nyolcadik helyét egyéni csúccsal (0:31,14) érte el. 50 háton Polgár Laura is közel került legjobbjához, de ez csak a 23. helyre volt elég.

100 méter pillangón Tohl Patriknak sem kellett sok, hogy megdöntse a serdülő ob-n úszott rekordját, de egy hellyel lemaradt a B-döntőről és lett tizenhetedik. Imre Bálint 27., Jánosi Viktória pedig 28. helyen zárta ezt a versenyszámot.