21 jún 2019
június 21, 2019

Bronzérmes a fiú gyorsváltó!

0 Hozzászólás

Harmadik helyen ért célba az Érdi Úszó Sport Kft 4×200 méteres fiú gyorsváltója a kecskeméti országos serdülő bajnokság második napján.

Az első napon szerzett két bronzérem és egyéni csúcsok után ott folytatták a korosztályos ob-t az érdi úszók, ahol abbahagyták.

Egyéniben Csulák Lia és Pigler Attila 400 méter gyorson mérette meg magát. Előbbi a nyitónaphoz hasonlóan ebben a számban is nagy egyéni csúcsot úszott, hiszen eddigi legjobbján 3,68 másodpercet faragott, ezzel pedig az előkelő, negyedik helyet szerezte meg. Pigler Attila is remek időt úszott, hiszen 4:16,61-es eredményét 4:14,44-re faragta, ám az egyéni rekord csak a tizenkettedik helyre volt elég.

50 méter pillangón Tohl Patrik nem tudott közel kerülni csúcsához, így összességében egy hellyel csúszott le a délutáni döntőkről, s lett tizenhetedik, míg Őri Rebeka az előfutamban és a B-döntőben is megdöntötte eddigi legjobbját, s bekerült 30 másodperc alá, miután 45 századnyit javított, ezzel pedig hatodik, összesítésben tizennegyedik lett.

200 méter vegyesen négy érdi is rajtkőre állt, Őri Rebeka tartotta jó formáját, itt is közel egy másodpercet javított, amellyel a B-döntőben harmadikként érte a falat. Jankó Donát is szép időt ment ebben a számban, de hiába úszta meg jócskán egyéni csúcsát (1,73 másodpercet javított), nem tudott döntőzni, s tizenhetedikként végzett. Ángyán Máté itt huszadik, Kovács Karolina pedig 61. lett.

A nap utolsó versenyszáma a 4×200 méteres gyorsváltó volt, ahol az érdiek Tohl Patrik, Pigler Attila, Ángyán Máté és Jankó Donát sorrendű kvartettje a házigazda Bácsvíz-KVSC és a BVSC mögött a harmadik helyen ért célba – megszerezve az érdiek harmadik érmét a serdülő ob-n!

65033161_2348501245271235_4207775603010568192_n

Az Érdi Úszó Sport Kft. bronzérmesként záró 4×200 méteres fiú gyorsváltója: Tohl Patrik, Jankó Donát, Pigler Attila és Ángyán Máté

A második nap délutáni programja ide kattintva visszanézhető!

A serdülő országos bajnokság döntőit a Magyar Úszó Szövetség hivatalos Youtube csatornáján élőben közvetíti!