29 ápr 2019
április 29, 2019

Remekeltek a mieink Pozsonyban!

0 Hozzászólás

Nyolc arany-, három ezüst- és hat bronzérmet szereztek az érdi úszók a Pozsonyban immár 21. alkalommal megrendezett Orca Kupán.

79 egyesület közel 1200 úszója szállt vízbe Pozsonyban. A háromnapos viadalon a szlovák és magyar úszók mellett ukrán, szerb, szlovén, osztrák, orosz és cseh sportolók is rajtkőre álltak. Az Érdi Úszó Sport Kft. öt fiú és három lány versenyzője összesen 42 versenyszámba nevezett.

58462313_1186233311558531_5354790767376203776_nAz érdiektől a legjobb teljesítményt Ángyán Máté produkálta, aki négy arany- és egy ezüstéremmel, valamint egy értékes ötödik helyezéssel járult hozzá a sikerhez. A 2005-ös születésű tehetség 200 vegyesen, 100 pillangón, 200 pillangón és 200 háton is diadalmaskodott, 50 pillén második lett, míg 50 gyorson érte el „legrosszabb” eredményét, az ötödik helyet.

Ángyánhoz hasonló, kiváló versenyt tudhat maga mögött Tohl Patrik is, aki 100 méter pillangón tetemes előnnyel győzött, mint ahogy tette azt 200 pillén is, de itt nem állt le, 50-en elért még egy bronzérmet is, ahogy 100 gyorson is a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

59008935_2176091012703398_412115482284392448_nNo, nem csak Tohl Patrik örülhetett négy éremnek a szlovák fővárosban, miután Őri Rebeka 100 és 200 méter háton egyaránt elsőként érte a falat, de emellett 200 pillén másodikként, 200 vegyesen harmadikként végzett. Ezek mellett még 50 pillangón egy kilencedik, 50 háton egy tizenegyedik hely jutott Őrinek.

Dulka Zsófia kétszer végzett a legjobb háromban, hiszen 200 vegyesen ezüstérmes, 200 háton bronzérmes lett, de az érmek mellett számos értékes, pontszerző helyet szerzett, hiszen 400 gyorson negyedik, 200 gyorson és 50 háton ötödik, 50 pillén hatodik lett.

Gasparics Zalán nyakába két bronzérem került a verseny végén: 100 gyorson és 50 pillén is harmadik lett, de nem volt szerencséje sem, hiszen a másik három számban, ahol elindult egyaránt negyedik lett (50 gyors, 100 pillangó, 200 vegyes).

Poteczin Dániel a 200 méter pillangón, Simon Korina pedig a 200 méter háton elért ötödik helyezésével szerzett pontokat a csapatnak.

Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. hetedik helyen végzett a 79 egyesületet felvonultató összesített csapatversenyben, melyben többek között számos ország korosztályos válogatottja is szerepelt.