15 ápr 2019
április 15, 2019

Három (diák)olimpiai bajnoki cím

0 Hozzászólás

Hétvégén Győr adott otthont az „A”-kategóriás úszók diákolimpiai országos döntőjének, ahol tizenegy érdi állt rajtkőre.

Előbb a legidősebbek, az ötödik és hatodik korcsoportosok szálltak vízbe, s az érdi színeket öten képviselték, Barócsai Petra, Dávid Eliza és Pigler Attila a Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnáziumot, Jankó Donát a Vörösmarty Mihály Gimnáziumot, az Érdi Úszó Sport Kft.-t erősítő Imre Bálint pedig a százhalombattai Arany János Általános Iskola és Gimnáziumot.

Barócsai Petra két számban elindulva mindkettőben ezüstérmes lett, miután Gyurinovics Fanni 100 és 200 gyorson is megelőzte. Dávid Eliza kétszázon negyedik, százon ötödik helyen végzett. Imre Bálint 200 pillén és 200 háton szerepelt: előbbi számban negyedikként, utóbbiban ötödikként érte a falat.

Jankó Donát révén lett meg az érdiek első érme a diákolimpián, aki 100 mellen a dobogó legalsó fokára állhatott, míg 50 mellen ötödik helyen zárt. Pigler Attilának ezúttal 100 gyorson egy nyolcadik, 200 gyorson pedig egy hatodik hely jött össze.

A verseny második napján a negyedik korcsoportból öt gárdonyis diák szállt vízbe: Jánosi Márk, Őri Rebeka, Tohl Dániel, Tohl Patrik és Vári Marcell.

Jánosi István Márk 50 háton hetedik, 50 gyorson huszadik helyen végzett. Őri Rebeka kiválóan teljesített, miután 200 vegyesen meggyőző fölénnyel győzött, míg 100 pillén az előkelő, hatodik helyet szerezte meg.

Tohl Dániel egy egyéni számban volt érdekelt, ott viszont egy hellyel csúszott le a dobogóról, s végzett a negyedik helyen. Testvére, Tohl Patrik azonban már most kamatoztatta a felnőtt országos bajnokságon szerzett tapasztalatát, miután 100 és 200 pillangón is nagy előnnyel ért elsőként a célba.

Vári Marcell pedig 50 mellen a hatodik, 50 gyorson a 19. helyet szerezte meg.

A Gárdonyi Tohl Dániel, Vári Marcell, Tohl Patrik és Jánosi István Márk alkotta 4×50 méteres fiú vegyesváltója 2:03,76-os idővel a bronzérmet szerezte meg.

Eredmények, “A”-kategóriás diákolimpiai országos döntő, Győr (részletes eredmények a korcsoportokra kattintva érhetőek el)