Az Érdi Úszó Sport Kft. kilenc versenyzőpalántája debütált a hétvégi, százhalombattai Húsvétváró úszóversenyen, ahonnan harmincöt érmet szerzett a csapat.

Tizenöt fiú és tizenhat lány úszó állt rajtkőre a százhalombattai Sportuszodában rendezett Húsvétváró versenyen, ahol a 2008-as, vagy annál fiatalabb palánták mérették meg magukat. A viadal az Érdi Úszó Sport Kft. kilenc úszójának is első versenye volt, amellyel együtt vizsgát is tettek.

Ami az eredményeket illeti, a harmincegy induló egyéni számokban épp ugyanennyi érmet szerzett, míg váltóban további négy dobogós helyezést értek el az érdiek.

A 2008-as Treuer Ádám összesen négy elsőséget szerzett, miután 100 méteren mind a négy számot, így a vegyest, a gyorsot, a mellet és a hátat is megnyerte.

Treuerhez hasonlóan Boriszov Noémi és Reizinger Anna is négy éremmel gazdagodott. Előbbi vegyesen és gyorson második, mellen és háton harmadik lett, utóbbi a hátat megnyerte, vegyesen ezüstérmet, gyorson és mellen pedig bronzérmet szerzett.

Az érmek számában nem sokkal maradt el tőlük Tóth Regina Kata, Angyal Kitti és Szabadi Péter sem. Tóth Regina mellen másodikként, vegyesen és gyorson harmadikként érte a falat, míg Angyal Kitti vegyesen és gyorson is diadalmaskodott, háton pedig ezüstérmes lett. Szabadi Péter mellen és háton elért harmadik helye mellett gyorson második lett.

Négyen kétszer is dobogóra állhattak: Orbán Soma vegyesen győzött, háton ezüstérmes lett, Hegedűs Anna a mellet nyerte meg, vegyesen pedig harmadik lett. Dudás Zsigmond két versenyszámban, 50 mellen és 50 háton is második helyen végzett, míg Balázs Laura háton ezüst-, gyorson bronzérmet szerzett.

Mellettük Csurgó Tamás a 100 hát megnyerésével, Csákány-Csáfordi Míra pedig ugyanebben a számban elért ezüstérmével állhatott dobogóra.

Az egyéni számok mellett az Érdi Úszó Sport Kft. négy váltója is érmes lett: a Tóth Regina Kata, Angyal Kitti, Reizinger Anna, Boriszov Noémi alkotta 4×50 méteres lány gyorsváltó arany-, a Csákány-Csáfordi Zoé, Váradi Alíz Dóra, Kóbory Sára és Balázs Laura összeállítású kvartett ezüstérmet szerzett. A fiúknál Bodor Mátyás, Fuchs Bence Csaba, Szabadi Péter és Treuer Ádám négyese, illetve Virág Botond Krisztián, Szaniszló Bence, Dudás Zsigmond és Hlatki Márk váltója is a dobogó legalsó fokára állhatott fel korosztályában.