19 dec 2016
december 19, 2016

ZÁRÁSKÉNT HUSZONHÁROM ÉREM

0 Hozzászólás

0729_uszas_Barocsai_1-830x587Két helyszínen is rajtkőre álltak az év utolsó versenyén az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. versenyzői. A nagyobbak a győri Scitec Kupán, a kisebbek Zuglóban, a BVSC szervezésében vettek részt a cikluszáró viadalokon.

A győri négynapos versenyen két napon álltak rajtkőre az érdiek, akik öt versenyzővel képviselték az egyesületet. A Rába-parti városban rendezett cikluszárón Joó Sára két aranyérmet szerzett (50 és 100 háton), Barócsai Petra 100 m pillangón, Sós Dániel 200 vegyesen csapott elsőként a célba. Emellett Joónak 50 pillangón és 100 gyorson, Barócsainak pedig 200 pillangón jött össze ezüstérem, míg Kovács Benedek a 100 és a 200 háton is egyaránt harmadik helyen végzett.

A kisebbek a Laky Károly uszodában szálltak vízbe a BVSC cikluszáró eseményén, ahonnan a két aranyérem mellett hat-hat ezüst- és bronzérmet hoztak. Itt Tohl Patrik 100 m pillangón, Dobos Viktória pedig 400 m vegyesen nem talált legyőzőre.

Polgár Laura 200 gyorson, Őri Rebeka 200 háton, Szklenár Flóra 400 gyorson, Jankó Donát 200 pillangón és 100 gyorson, Tohl Patrik pedig szintén 100 gyorson lett ezüstérmes. A dobogó legalsó fokára Soeterbroek Krisztina (200 gyors), Tohl Patrik (200 gyors), Jankó Donát (100 mell, 100 pillangó), Polgár Laura (400 gyors), Őri Rebeka (400 vegyes) állhatott.