05 nov 2016
november 5, 2016

TÍZBŐL HETEN TOVÁBBMENTEK

0 Hozzászólás

0729_uszas_Barocsai_1-830x587A százhalombattai rövidpályás felnőtt úszó országos bajnokság péntek délutáni programjában Joó Sára újabb ezüstérmet szerzett 50 méter háton az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.-nek, továbbá ugyanő bejutott a 100 pillangó fináléjába, Kovács Benedek a 100 hát, Sós Dániel pedig a 100 vegyes végső küzdelmeiben lesz érdekelt. A korábbi érdi, a már a Dunaharaszti MTK-t erősítő Tekauer Márk megszerezte élete első felnőtt ob-érmét, miután 200 pillangón Verrasztó Dávid és Kenderesi Tamás mögött harmadik helyen végzett.

Ígéretesen indult a pénteki nap, hiszen az egy felnőtt és három utánpótláskorú versenyzővel kiálló érdi 4×50 méteres mix gyorsváltó 1:38,61-es idővel az ötödik helyen végzett, a csapat sorrendje az előfutamhoz képest némileg megváltozott, Jánosi Kristóf kezdett, őt Sós Dániel váltotta, majd harmadikként Barócsai Petra ugrott vízbe, végül Joó Sára hozta be az érdi négyest az előkelő, ötödik helyre.

A folytatásban Joó Sára az 50 méter hát középdöntőjében volt érdekelt, ahol legjobb idővel (0:28,29) lett döntős, a fináléban azonban ismét nem tudott mit kezdeni Hosszú Katinkával, de 0:27,90 perces ideje ezüstérmet ért neki!

Aztán 100 vegyesen Sós Dániel az előfutamban elért kilencedik helye után elég energiát hagyott a középfutamra, 0:55,69-cel futamát megnyerve, második legjobbként jutott döntőbe, melyet szombaton 15.43-tól rendeznek.

100 hát Sós a középdöntőben ötödik, összességében 10. helyen végzett, így nem jutott tovább, ellenben Kovács Benedekkel, aki saját futamát megnyerte és legjobb idővel (0:53,97) ment a fináléba, méghozzá úgy, hogy a mezőnyből egyedüliként fért be 54 másodperc alá. A döntőt 16.04-kor kezdik.

100 pillangón két érdi érd ott volt a középdöntőben, Joó Sára futamában harmadik, összesítésben hatodik lett (1:00,23), míg Barócsai Petrának szinte egy hajszálon múlt a döntőbe kerülése, de a nyíregyházi Hatházi Dóra egy századdal(!) megelőzte őt és az érdi úszó csak a kilencedik helyen végzett, ami így nem ért finálét… Joó Sára 15.55-kor áll rajtkőre a 100 pillangó döntőjében.

A Dunaharaszti MTK érdi versenyzője, Tekauer Márk a 100 méter pillangón korábban döntőbe jutott, de itt rossz rajt miatt kizárták, viszont 200-on bizonyítani tudott, miután a döntőbe negyedikként került, ott pedig egyéni rekordot úszva, 1:55,60 perces idővel bronzérmes lett Verrasztó Dávid és Kenderesi Tamás mögött.

Az utolsó, negyedik versenynap délelőtti előfutamaiban Joó Sára 50 méter gyorson negyedik legjobb idővel zárt az előfutamban, így bejutott a 15.07-tól rendezett középdöntőbe, ahonnan egyenes út vezethet a 16.22-től az M4 Sport által élőben közvetített döntőbe.

A 4×50 méteres mix vegyesváltóban a Kovács Benedek, Sós Dániel, Barócsai Petra, Joó Sára összeállítású érdi kvartett 1:48,63 perces idővel negyedikként jutott fináléba.

A 200 gyorson Barócsai Petra nem jutott döntőbe, miután 2:04,09-cel 12. helyen végzett, és a 100 méternél hosszabb távokban az előfutam után csak döntőt rendeznek, középdöntőt nem. A hátspecialista, Kovács Benedek is 12. helyen végzett, igaz ő 200 gyorson, így ő sem lesz ott a délutáni döntőben. Ellenben a 100 háton, ahol legjobb idővel, a négyes pályán fog versenyezni.

Program, Százhalombatta, rövidpályás felnőtt úszó országos bajnokság, 4. nap, délután
15.00:
4×50 m mix vegyesváltó – Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. (Kovács Benedek, Sós Dániel, Barócsai Petra, Joó Sára)
15.07: 50 m gyors, középdöntő – Joó Sára
15.43: 100 m vegyes, döntő – Sós Dániel
15.55: 100 m pillangó, döntő – Joó Sára
16.04: 100 m hát, döntő – Kovács Benedek
16.22: 50 m gyors, döntő – Joó Sára?