15 júl 2016
július 15, 2016

MILÁK KRISTÓF ARANYÉRMES!

0 Hozzászólás

Milák Kristóf nagyszerű úszással aranyérmet szerzett 200 m pillangón a hódmezővásárhelyi ifjúsági Európa-bajnokságon.

0709_MILAK_3-1-830x517Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. versenyzője, Milák Kristóf a hódmezővásárhelyi ifjúsági Európa-bajnokság harmadik napján a 200 m pillangó döntőjében tovább javította a napokban egyébként másfél másodperccel megjavított egyéni rekordját és 1:56.77 perces idővel Európa-bajnok lett! A szám fináléjában Tekauer Márk 1:59.75-tel a nyolcadik helyen végzett.

Egészen hihetetlen egyéni csúcsot úszott Milák Kristóf 200 m pillangón a korosztályos kontinensviadalon, miután a versenyre nevezett legjobb ideje 1:59.69 volt, amit néhány héttel ezelőtt a szintén Hódmezővásárhelyen rendezett ifjúsági országos bajnokságon úszott, ezt az időt az Eb előfutamában másfél másodperccel javította meg, míg a döntőben további 1.4 másodpercet faragott idejéből, s 34 századdal megelőzte a második helyen végző fehérorosz Antani Ivanovot. A fináléban még egy érdi vett részt, Tekauer Márk elmaradt az előfutamban hozott 1:58.87-es idejétől, s 1:59.75-tel a nyolcadik helyet szerezte meg.

Kovács Benedek a 200 m hátúszásban volt érdekelt, az előfutamot 6. helyen, 2:00.98 perces idővel zárta, majd a középdöntőben az eddigi 2:01.70-es egyéni csúcsát tovább javította 2:00.86-ra, ám ezzel csak a tízedik helyen zárt, így nem jutott döntőbe.
Barócsai Petra 100 m pillangón volt érdekelt, ahol ő is már az előfutamban egyéni rekordját döntötte meg, s a harmadik legjobb idővel (1:00.43) jutott a középdöntőbe. Ahol aztán karrierje során először bekerült egy perc alá, s 0:59.79-cel a harmadik legjobb idővel jutott be a szám július 9-én, szombat délután rendezett döntőjébe.

Sós Dániel fő számában, a 200 m vegyesen volt döntős, amelyen tavaly a szingapúri ifjúsági világbajnokságon ezüstérmet szerzett. A hódmezővásárhelyi Eb-döntőben 2:01.75-nél érte a falat, amely a negyedik helyre volt elég, miután az ideje alapján végső győztes spanyol Hugo Gonzálezt kizárták.

A 4×200 m gyorsváltó döntőjében a Holló Balázs, Milák Kristóf, Németh Nándor, Márton Richárd összetételű magyar négyes 7:24.18 perces idővel a negyedik helyet szerezte meg. A 4×100 méteres lány vegyesváltó Dobos Dorottyával, Ölvödi Petrával, Barócsai Petrával és Késely Ajnával 4:12.25-ös idővel a hetedik helyen végzett.

Az ifjúsági Európa-bajnokság negyedik napján Kovács Benedek 50 m háton, Jánosi Kristóf, Milák Kristóf és Tekauer Márk a 100 m pillangó előfutamaiban, Barócsai Petra pedig a 100 m pillangó döntőjében bizonyíthat. A délelőtti programok 9.30-kor, a délutániak 17.30-kor kezdődnek.