Alighogy vasárnap véget ért a hódmezővásárhelyi ifjúsági úszó-Európa-bajnokság hétfőn hazaérkeztek és kedden már Eger felé vették az irányt az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. sportolói, akik a szerdán kezdődő serdülő országos bajnokság első két napján négy arany- és két bronzérmet szereztek.

Hat érem a serdülő úszó ob első két napjáról

A nyitónapon a 200 méter pillangón korosztályos Európa-bajnok Milák Kristóf továbbvitte lendületét és hét tizedmásodperces előnnyel nyerte a 200 méter gyorsúszás döntőjét.

1500 méter gyorson Szklenár Flóra döntőzött, ám éppen lecsúszott a dobogóról, miután 18:04.73 perces idővel érte a falat.

A második nap Milák ott folytatta, ahol abbahagyta, 100 méter pillangón 0:55.45-tel, másfél másodperccel előzte meg az ezüstérmes BHSE-s Lakner Dávidot.

100 méter gyorson a fináléban az ifi Eb-n 100 m pillangón egyéniben ezüst-, a 4×200 méteres lány gyorsváltóban aranyéremig jutó Barócsai Petra harmadik lett a győri Gyurinovics Fanni és a kőbányai Késely Ajna mögött. (A dobogón a kontinensviadalon a 4×200 méteres gyorsváltó három tagja állt.)

Aztán 200 méter pillén Barócsai már aranyérmet szerzett, hiszen a két kőbányai úszót, Berecz Blankát és Késely Ajnát megelőzve 2:13.24-es idővel csapott a célba.

400 méter gyorson Milák állt rajtkőre, s a dunaújvárosi Selmeci Leventére majd’ egy másodpercet verve lett aranyérmes (4:02.86).

200 méter háton Vigassy Bálint volt érdekelt a döntőben, s 2:12.14-gyel a hatodik helyen zárt.

A Vigassy Bálint, Gölöncsér Renáta, Milák Kristóf, Barócsai Petra összetételű 4×100 méteres mix vegyesváltóban az érdiek 4:10.66-tal a bronzérmet szerezték meg.

Az országos serdülő bajnokság szombatig tart Egerben.