Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. versenyzői közül Barócsai Petra a hetedik helyet szerezte meg 400 m gyorsúszásban, míg Kovács Benedek a 100 m hát fináléjában nyolcadikként zárt a hódmezővásárhelyi ifjúsági Európa-bajnokság második napján.

A korosztályos kontinensviadal második napján a hat érdi résztvevő közül öten is rajtkőre álltak. Barócsai Petra 400 m gyorson az előfutamban 4:15.35 perces idővel több mint négy másodperccel javította meg egyéni rekordját, amellyel bejutott a döntőbe. A fináléban aztán jól kezdett, s egy hossz után még vezetett, de honfitársa, Késely Ajna elhúzott, s meg is nyerte a versenyt, míg Barócsai 4:15.63-nál érte a falat, ami a hetedik helyre volt elég.

A 100 m hátúszásban csütörtökön csak a döntőt rendezték, ugyanis a selejtezőket a nyitónapon tartották. Kovács Benedek a délután első eseményeként a döntőben 0:56,09 perccel végzett, nyolcadik lett. A számot az orosz Klement Kolesnyikov nyerte, aki 0:53.65-ös idővel új junior világcsúcsot állított fel.

A 200 m pillangón egyből két érdi versengett egymással, Milák Kristóf 1:58.17-tel majd’ másfél másodperccel megjavítva egyéni legjobbját a második lett az előfutamban, őt csapattársa, Tekauer Márk követte a harmadik helyen, aki 1:58.87-tel szintén javított eddigi rekordján. A középdöntőben egy keveset mindketten rontottak időeredményükön, ám Milák az ötödik, Tekauer a hatodik idővel jutott döntőbe.

Sós Dániel a 200 m vegyes előfutamában ugyan jócskán elmaradt a győri felnőtt országos bajnokságon úszott legjobbjától, ám ettől függetlenül a 2:02.11 perces idejével elsőként jutott a középdöntőbe, ahol aztán 2:01.96-tal a harmadik legjobb idővel lett finalista.

A pénteki, harmadik napot Kovács Benedek kezdi érdi részről, ő a 200 m hát előfutamával nyit, majd Barócsai Petra 100 m pillangón folytatja. Tekauer Márk és Milák Kristóf a 200 m pille, Sós Dániel pedig a 200 m vegyes döntőjében lesz érdekelt. Utóbbival kapcsolatban Selmeci Attila, az úszók mesteredzője az érdmost-nak azt mondta, hogy Sósnak komoly éremszerzési esélye van a távon – ezt alátámasztandó: a tavaly augusztusi szingapúri ifjúsági világbajnokságon az érdi úszó ezüstérmet szerzett.

A versenyek délelőtti programja 9.30-tól, a délutáni 17.30-tól kezdődik.