12 jún 2016
június 12, 2016

ZÁRÁSKÉNT HÉT ÉREM

0 Hozzászólás

Öt arany- egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. versenyzői a Hódmezővásárhelyen rendezett ifi országos bajnokság utolsó két napján.

Mint beszámoltunk róla, az érdi úszók az első napon négy (két arany, két bronz), a második napon hét (három arany, egy ezüst, három bronz) érmet szereztek, míg pénteken és szombaton további öt arannyal, egy ezüsttel és egy bronzzal gyarapították a kollekciót.

Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. sportolói szinte kisajátították a 200 m pillangó döntőjét, hiszen a nyolc finalistából három érdi volt. Tekauer Márk úgy nyerte meg a döntőt, hogy a tőle egy hellyel lemaradó Milák Kristóf is befért még 2:00,00 perces idő alá, míg Sós Dániel a negyedik lett.

A 4*100 méteres mix gyorsváltóban a Milák Kristóf, Jánosi Kristóf, Korponay Kata, Barócsai Petra négyes 3:43,87-es idővel zárva bronzérmes lett.

A verseny negyedik, egyben zárónapján 100 m gyorson Jánosi Kristóf nyolcadik lett.

Ha azt állítjuk Kovács Benedekről, hogy ő hátspecialista, akkor azt úgy lehet legjobban érzékeltetni, hogy az első napon az 50 m, a másodikon a 200 m döntőjét is megnyerte, míg az utolsó számon, 100 méteren is simán győzött – 3/3.

100 m pillangón Barócsai Petra 24 századmásodperccel maradt le a dobogóról, negyedik lett.

A vegyesúszást preferáló Sós Dániel több mint kétmásodperces előnnyel nyerte meg a 200 méteres számot.

A 4*100 m fiú vegyesváltó is beleadott apait-anyait, miután a Kovács Benedek, Sós Dániel, Milák Kristóf, Jánosi Kristóf kvartett négymásodperces előnnyel végzett az élen.

A 200 m pillangóhoz hasonlóan 50 méteren is három érdi szerepelt a fináléban, Milák Kristóf nyert, Jánosi Kristóf a negyedik, Tekauer Márk a hatodik lett.

Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. összesen tíz arany-, két ezüst- és hat bronzéremmel zárta az ifi országos bajnokságot, a tizennyolc éremből négyet váltóban szereztek (három arany, egy bronz).

Milák Kristóf lett a legeredményesebb, hiszen egymaga nyolc érmet szerzett: öt arany-, egy ezüst-, három bronz a mérlege, melyből négyet váltóban szerzett.

Kovács Benedek sem panaszkodhat: öt számba nevezett, három egyéni és két váltó arannyal zárta a versenyt.