30 máj 2016
május 30, 2016

Delfinek találkozója

0 Hozzászólás

Nyolc-nyolc számban a 9-10 éves lányok és fiúk mérhették össze tudásukat a budapesti Komjádi uszodában rendezett 2016-os Delfintalálkozón, melyről az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. Dulka Zsófia remek szereplésének köszönhetően egy arany-, két ezüst és egy bronzérmet hozott.

A 2006-os születésű érdi úszó, Dulka Zsófia egészen makulátlan eredménysorral végzett a Delfintalálkozón, ugyanis a lehetséges nyolc számban rajtkőre állt, melyek közül az 50 m gyorsot 0:33,43 perces idővel megnyerte, 100 mellen és 100 háton második lett, 50 háton pedig harmadik, ezek csak az érmek, a további négy számban az első hatban végzett.

A 2007-es úszók között Gasparics Zalán is számos előkelő helyezést tudhat magáénak, az 50 m pillangót második helyen zárta, emellett két hatodik és egy hetedik helyet is szerzett.

A négyszer 50 m vegyes (lányok és fiúk) gyorsváltó hatodik helyen zárt.

6. 4*50 m mix gyorsváltó (Gasparics Zalán, Pozsonyi Kitti, Poteczin Dániel, Dulka Zsófia) – 2:19,86

43. Benke Ádám 50 m hát – 0:49,18

Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. U12-13-as két úszója Miskolcon vett részt a IV. Országos Hosszútávú Medencés Bajnokságon. Polgár Laura és Pigler Attila a 3000 méteres gyorsúszásba lettek nevezve.

Polgár Laura a 17. helyen végzett 39:30,7-es idővel, míg Pigler Attila 38:04,7 perces időnél érte a falat, ami a 21. hely megszerzéséhez volt elég.

A versenyen az U10-es korosztálytól a felnőttekig 1500 méteres távtól a 10 kilométerig lehetett indulni.

Forrás: Érd Most, 2016.05.30. 14:21