május 4, 2016

NÉGY ÉREM A TERMÉS

0 Hozzászólás

Érd Most 2016.május 03. 20:03

Nem csak a pozsonyi Orca Kupán vettek részt az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. versenyzői a hétvégén, hanem öten a székesfehérvári úszóviadalon két arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel bizonyították tudásukat.

Négy érem a termésÖt fiatal érdi úszó összesen huszonhárom versenyszámban mérette meg magát a székesfehérvári versenyen, melyen egyébként az ország legnagyobb egyesületei 560 úszóval képviselték magukat – az arányokhoz képest pedig az érdiek lettek a legsikeresebbek.

Hazánk legeredményesebb (az országos pontlistát vezető) egyesülete a 39 úszót felvonultató Jövő SC Veolia 13 érmet, az FTC 27 úszója 11 dobogós helyezést ért el, a Kőbánya SC 47 indulója 41-et. Ebben a tekintetben az öt érdi négy érmét csak a Poseidon ÚKSE két versenyzője által szerzett öt és a Soproni Széchy Tamás Sportiskola két úszójának két érme múlja felül.

Az érdieknél a legfiatalabb versenyző, Hegedűs Anna volt a legsikeresebb, aki az 50 m hátúszást megnyerte (0:50,35), 50 m gyorson negyedik, 50 m pillangón hatodik, 50 m mellen pedig nyolcadik lett, ezzel pedig 155 pontot szerzett együttesének, az egyéni pontversenyben pedig holtversenyben végzett az élen korosztályában!

Boriszov Noémi a 2008-as születésűek között 50 m pillén 26., 50 háton 30., 50 mellen 37., 50 m gyorson 38. lett, amellyel így is 147 pontot szerzett.

A harmadik érdi lány, Simon Korina a 2007-es korcsoportban 50 m háton elért hatodik helye mellett a szám dupla távján nyolcadik helyen érte a falat. 100 m mellen 26., 50 m gyorson 27., 50 m mellen 35. lett. Az egyéni pontversenyt 269 ponttal a 13. helyen zárta.A fiúk közül Treuer Ádám 50 m háton 0:44,39 perces idejével ezüst-, 50 m pillangón (0:43,94) pedig bronzérmet vehetett át. Ezek mellett 50 m mellen a hetedik, 50 m gyorson nyolcadik lett – összeségében nyolcadik helyen zárta az egyéni versenyt. Gasparics Zalán egyedüliként hat számban mérette meg magát. A 2007-es születésű érdi úszó legnagyobb sikere az 50 m mellúszásban elért aranyérme, amelyet 0:36,50 perces idővel teljesített. 50 m gyorson egy nyolcadik, 50 m mellen 11., 100 m háton 16., és 50 m háton 25. lett. A 200 m vegyesúszásban szabálytalan forduló miatt kizárták.