24 júl 2015
július 24, 2015

ÚJABB ORSZÁGOS ÚSZÓBAJNOKOK

0 Hozzászólás

SosDaniUszasAz Érdi Úszó Sport Kft. öt versenyzője Egerben, az Országos Ifjúsági Bajnokságon máris több érmet szerzett: a szerdai nyitónapon Kovács Benedek nyitotta meg az „éremcsapot”, ugyanis 50 m hátúszásban 0:26.43-as idővel aranyérmet szerzett, sőt ezt követően az Érdi Úszó Sport Kft. Jánosi Kristóf, Kovács Benedek, Sós Dániel, Tekauer Márk összetételű 4×100 m-es gyorsváltóval Kovács második aranyérmét nyerte, a kvartett 3:29.72-es időnél érte a falat. Sós Dániel 400 m vegyesen ezüstéremmel zárt 4:28.24-es idejével.

Szerdán Tekauer Márk 200 m gyorsúszásban negyedik lett 1:54.31-gyel, míg Vigassy Bálint 50 m háton 26. lett 0:30,41-gyel, majd egy 31. helyet is összehozott 100 m pillangón, amelyet 1:05.16-os idővel teljesített.

Az országos bajnokság még javában zajlik, csütörtökön Kovács Benedeknek a triplázás is összejött, ugyanis 200 méter hátúszásban 2:02.36-tal ismét aranyérmet nyert, de egyszerűen sem ő, sem csapattársai nem bírtak leállni, mivel Sós Dániel kezdése után Jánosi Kristóf, Kovács Benedek és Tekauer Márk is remekül teljesített a 4×200-as gyorsváltón, így újabb arannyal gazdagodott az Érdi Úszó Sport Kft. éremgyűjteménye.

Mi több, további két ezüsttel, hiszen Tekauer Márk 100 m pillén 0:55.68-cal, valamint Jánosi Kristóf a gyorsúszás 50 méteres számában 0:23.94-gyel lett második. Jánosi emellett 100 pillén döntőzött, és ott hetedik lett, míg Sós Dániel 50 m gyorson lett nyolcadik, valamint Vigassy Bálint 200 m háton végzett a 18. helyen.

Itt még nem ért véget az érdi úszók menetelése, hiszen az Országos Ifjúsági Bajnokság szombatig tart.

Mint beszámoltunk róla, nemrég Miskolcon, az úszó Országos Gyermek Bajnokságon 750 induló és 3800 rajt közül Őri Rebeka aranyérmet nyert 200 méter hátúszásban.

Barócsai Petra és Milák Kristóf is letette esküjét az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra (EYOF) való részvételhez, hiszen szombaton tartják a grúz fővárosban, Tbilisziben az EYOF megnyitóját. Barócsai Petra 800 m gyorsúszásban és 100 m pillangón, Milák Kristóf pedig szintén 100 m pillangón, 200 m háton és a 4×100 m vegyes vegyesváltó (női és férfi versenyzők vegyesváltója) tagjaként áll majd rajtkőre.

erdmost.hu, 2015.július 23. 21:55