22 júl 2019
július 22, 2019

Hat éremmel zártunk Győrben

0 Hozzászólás

Tizenhárom egyéni csúcsot és három érmet szereztek az érdi úszók a győri gyermek országos bajnokság utolsó két napján.

200 méter mellen Bencsik Emil jelentős egyéni rekordot úszott, hiszen eddigi legjobbját több mint öt másodperccel javítva végzett tizenharmadik helyen. Ezt követően 100 gyorson Poteczin Dániel 2,72 másodperccel úszott jobbat, mint eddig bármikor, amellyel a tizenhetedik helyet szerezte meg. Bencsik ebben a számban is egyéni rekordot ment, de érdekesség, hogy később a 4×100 méteres fiú gyorsváltóban még ezt is felülmúlta három tizeddel.

Ángyán Máté az első két napon szerzett három érem után folytatta a remeklést, 200 háton 4,63-mal javította meg egyéni csúcsát, mellyel a dobogó legalsó fokára állhatott fel, Tohl Dániel pedig – szintént egyéni csúccsal – tizenkettedik helyen végzett.

A harmadik nap zárásaként az érdiek Bencsik Emil, Gasparics Zalán, Poteczin Dániel és Tohl Dániel sorrendű 4×100-as gyorsváltója a tizennegyedik helyet szerezte meg.

A záró napot a 200 méter gyors nyitotta, ahol legjobban a 21. helyen végző Poteczin Dániel szerepelt, de Simon Korina, Bencsik Emil és Pozsonyi Kitti is faragott legjobbjából.

66970889_699530650488787_2233192241537482752_n

Ángyán Máté a 200 után a 100 méter pillangót is megnyerte Győrben

100 méter pillangón Ángyán Máténak “nem volt ellenfele”, hiszen több mint egy másodperces előnnyel csapott elsőként a célba, egyéni csúcsát 1,01 másodperccel javítva, Poteczin Dániel pedig hét századnyit faragva lett tizenharmadik helyezett.

Ángyán Máté ereje még a 400 méter vegyesig is kitartott, ahol szintén kihozta magából a maximumot, 4,75 másodpercet javítva lett ezüstérmes! Pozsonyi Kitti több mint hét, Tohl Dániel és Simon Korina több mint két másodpercet faragott egyéni csúcsából.

A verseny részletes eredményei ide kattintva érhetőek el!

Eredmények, LII. Gyermek Országos Úszó Bajnokság, 3-4. nap, Győr