A győri rendezésű gyermek országos bajnokság nyitónapján szerzett aranyérem után Ángyán Máté a második napon két ezüstéremmel gazdagodott.

Nem állnak le az Érdi Úszó Sport Kft. tehetségei, akik már a gyermek ob első napján is remek eredményeket és egyéni csúcsokat produkálnak.

Ángyán Máté toronymagas favoritként kezdésként meg is nyerte a 200 méter pillangóúszás küzdelmeit, de fő száma után sem vett vissza, hiszen 100 háton és 200 vegyesen is vízbe szállt.

Előbbi számban ugyan nem tudta beverekedni magát egy perc alá, de 1:00,11-es idejével ezüstérmesként csapott célba. Ebben a számban Bencsik Emil 2,31 másodpercet javított rekordján és a tizenhetedik helyet szerezte meg.

200 vegyesen Ángyán már tudott javítani (0,81 másodpercet) egyéni csúcsán, s ezzel ugyancsak ezüstérmesként végzett.

IMG_8148

Ángyán Máté 100 háton és 200 vegyesen is ezüstérmes lett

Mellette még a 400 méteres gyorsúszás három egyéni rekordot hozott: Tohl Dániel több mint másfél másodpercet, Poteczin Dániel 4,37-et, Simon Korina pedig 2,14-et javított, előbbi kettő egyaránt 21. helyen végzett korosztályában, míg utóbbi 24. lett.

Az Érdi Úszó Sport Kft. 4×200 méteres fiú gyorsváltója Bencsik Emil Henrik, Gasparics Zalán, Poteczin Dániel, Tohl Dániel összetételben a tizenkettedik helyet szerezte meg 8:53,22-es időeredménnyel.

A verseny részletes eredményei ide kattintva érhetőek el!

A győri országos gyermek bajnokság délutáni programját a Magyar Úszó Szövetség hivatalos YouTube csatornáján élőben közvetíti!