Esélyeshez méltóan, ranglistavezetőként megnyerte a 200 méteres pillangóúszást az Érdi Úszó Sport Kft. 2005-ös tehetsége, Ángyán Máté, a győri országos gyermek bajnokság nyitó napján.

A Rába-parti esemény kezdéseként 50 méter gyorson négy érdi is vízbe szállt, ahol a legjobb eredményt Simon Korina érte el. A 2007-es születésű úszó egyéni csúcsától három tizeddel elmaradva végzett a 32. helyen. Tohl Dániel 0,28, Bencsik Emil pedig 0,17 másodperccel döntötte meg eddigi legjobbját, s ezzel előbbi 46., utóbbi 61. lett.

IMG_7949

Ángyán Máté szerezte az érdiek első érmét Győrben

200 méter pillangón igen komoly éremeséllyel állt rajtkőre Ángyán Máté, aki tekintélyes előnnyel vezeti a ranglistát korosztályában. Ezt pedig igazolta is, miután az előfutam megnyerését követően a fináléban 1,59 másodpercet faragott rekordjából és több mint három másodperces előnnyel csapott célba az ózdi Forgács Bence előtt – megszerezve ezzel az érdiek első (arany)érmét a győri ob-ról. Mellette Poteczin Dániel éppen lemaradt a döntőről, hiába javított 4,49 másodpercet rekordján, kilencedikként nem tudott döntőzni. A lányoknál Pozsonyi Kitti is 3,36 másodpercet javított, ami a 25. helyre volt elegendő.

A nyitónapon még Bencsik Emil 100 méter mellen szerepelt, ahol valamivel több mint egy másodpercet javított legjobbjához képest, így a 23. helyet szerezte meg.

A verseny részletes eredményei ide kattintva érhetőek el!

A győri országos gyermek bajnokság délutáni programját a Magyar Úszó Szövetség hivatalos YouTube csatornáján élőben közvetíti!