A BVSC-vel holtversenyben második helyen végzett az Érdi Úszó Sport Kft. 4×100 méteres fiú vegyesváltója a kecskeméti serdülő országos bajnokság záró napján.

Egyéniben 200 méter gyorson Pigler Attila és Csulák Lia is B-döntőbe úszta magát, ahol egyaránt nyolcadikként végeztek. Előbbi 51 századdal döntötte meg eddigi csúcsát.

100 méter pillangón négyen is vízbe szálltak, a legjobb helyezést Tohl Patrik érte el, aki öt századot faragott az idei felnőtt ob-n úszott rekordjánál, ezzel az A-döntőben hetedikként érte a falat. Mögötte nem sokkal maradt le a másik három érdi – már ami a helyezéseket tekinti. Őri Rebeka ugyanis Tohl Patrikhoz hasonlóan egyéni csúccsal végzett a B-döntő harmadik helyén (56 századot javított), Csulák Lia pedig úgy lett ötödik ugyanebben a futamban, hogy 4,39 másodperccel úszta meg eddigi legjobbját. A gyermek korosztályú Ángyán Máté sem tétlenkedett, hiszen ő is faragott rekordján (12 századot), s szintén ötödik lett a B-döntőben.

IMG_7972

Tohl Patrik megdöntötte a felnőtt ob-n úszott rekordját!

50 méter mellen Jankó Donát tizedikként, Vári Marcell 49.-ként végzett, ám utóbbi közel fél másodpercet javított eddigi rekordján.

50 méter háton Őri Rebeka hajszállal maradt le az A-döntőről, ám a B-ben így is elsőként érte a falat, miután pályafutása eddigi legjobb idejét 0,88 másodperccel múlta felül. Mellette Kovács Karolina 59. helyen végzett, míg a fiúknál Ángyán Máté tizennegyedik lett.

A serdülő országos bajnokság utolsó futama a 4×100 méteres fiú vegyesváltó volt, ahol az Érdi Úszó Sport Kft. Ángyán Máté, Jankó Donát, Pigler Attila, Tohl Patrik sorrendű kvartettje kiélezett küzdelemben az UTE mögött, a BVSC-vel holtversenyben 3:59,49 perces idővel ezüstérmes lett!

65016343_849485585417412_2485308449605287936_n

Az érdiek az UTE mögött a BVSC-vel holtversenyben lettek ezüstérmesek!

A serdülő országos bajnokság negyedik napjának közvetítése ide kattintva nézhető vissza!