20 jún 2019
június 20, 2019

Két bronzzal nyitottunk!

0 Hozzászólás

Csulák Lia 200 méter pillangón, Jankó Donát pedig 100 méter mellen állhatott dobogóra az úszók kecskeméti országos bajnokságának nyitó napján.

Ahogy Magó Gábor, az Érdi Úszó Sport Kft. vezetőedzője fogalmazott a serdülő ob-val kapcsolatos elvárásokról, arra egyre inkább választ kapunk. A vezetőedző korábban elmondta, a verseny fog választ adni arra, hogy tanítványai számára mennyire sikerült a formaidőzítés.

Nos, ezt már az első napon megmutatták Csulák Liáék, hiszen a még gyermek korosztályú Ángyán Máté és Őri Rebeka is második, azaz összesítésben tizedik lett 100 méter háton a B-döntőben. Érdekesség, hogy mindkét érdi két századot faragott egyéni csúcsából.

Csulák Lia és Tohl Patrik pedig 200 méter pillangón verekedte be magát az A-döntőbe. Csulák itt jelentősen, 3,52 másodperccel javította meg eddigi rekordját, amellyel bronzérmes lett! Tohl Patrik azonban elmaradt legjobbjától és végül hatodik helyen ért célba.

65179620_473316540091923_6114169074395119616_n

Csulák Lia egyéni rekorddal lett bronzérmes 200 pillén!

Ellenben a nap másik érdi érmese, Jankó Donát is csúcsot döntött, hiszen 100 méter mellen 52 századdal javított rekordján, ezzel Csulák Liához hasonlóan a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

Az érdiek 4×100-as mix gyorsváltója – Pigler Attila, Ángyán Máté, Csulák Lia. Őri Rebeka összetételben – az előkelő, tizenegyedik helyet szerezte meg.

Ángyán Máté 50 méter gyorson beállította rekordját, Vári Marcell ugyanebben a számban nyolc századnyit faragott csúcsából, míg 100 mellen másfél másodperccel úszott jobbat, mint pályafutása során bármikor.

A serdülő ob délutáni programját a Magyar Úszó Szövetség hivatalos Youtube csatornáján élőben közvetíti!

A verseny első napjának délutánja ide kattintva nézhető vissza!