Egyéniben öt B-döntőt, a 4×100 méteres fiú vegyesváltóban pedig egy hetedik helyet értek el az érdi úszók a kaposvári ifjúsági országos bajnokság utolsó két napján.

Mint már korábban is beszámoltunk róla, több, nem ifjúsági korú versenyzővel is rajtkőre állt az ifi-ob-n az Érdi Úszó Sport Kft., hogy a tehetségek minél több rutinra tegyenek szert a közelgő korosztályos országos bajnokságaikra, így nem véletlenül hangsúlyozta Magó Gábor is, hogy az ifjúságiak számára kiírt verseny ráhangolódás a június 19. és 22. között rendezendő kecskeméti serdülő ob-ra.

A viadal harmadik napján közel jártak legjobbjaikhoz az érdiek, Imre Milán kilencedik, Tohl Patrik 16., Jánosi Viktória pedig 17. helyen végzett 400 vegyesen. Jankó Donát ugyan két évvel fiatalabb a korosztálynál, 200 mellen azonban így is beverekedte magát a B-döntőbe, ahol a második helyet szerezte meg 2:28,31-es idővel.

100 gyorson nem sikerült bejutni a délutáni programba, azonban 200 háton Imre Bálint a B-döntőben 2:15,94 perces idővel nyolcadikként végzett, míg a 4×100 méteres fiú gyorsváltó tizedikként zárta az ifi-ob-t.

A záró napon aztán 200 gyorson sem sikerült a döntős helyezés, azonban a folytatásban minden számban szerepeltek az érdiek a délután folyamán is, hiszen Jankó Donát 50 mellen is repesztett, a B-döntőben nyolcadikként végzett, ahogy 50 háton a két korosztállyal kisebb, 2005-ös Ángyán Máté, aki szintén nyolcadikként érte a falat a B-döntőben. 100 pillangón pedig Imre Milán szállt vízbe, s hetedikként végzett a B-döntősök mezőnyében.

Az érdiek 4×100 méteres fiú vegyesváltója – Ángyán Máté, Jankó Donát, Tohl Patrik, Imre Milán Juliánusz – összetételben a legjobbak között 3:59,33-as idővel hetedik lett.

A verseny részletes eredményei ide kattintva érhetőek el!