Imre Milán az A-döntőben, Tohl Patrik és Imre Bálint az B-döntőben volt érdekelt 200 méter pillangón a kaposvári ifjúsági országos bajnokság nyitónapján.

Az Érdi Úszó Sport Kft.-ből nyolc versenyző is rajtkőre állt a korosztályos viadal első napján. 50 gyorson Jankó Donát 48., Polgár Laura 65., Dávid Eliza 88., Imre Bálint pedig 100. helyen végzett az előfutamok során. 100 háton Polgár Laura 29.-ként, Pigler Attila 40.-ként, Dávid Eliza 56.-ként fejezte be a versenyt.

Aztán 200 méter pillangón remekeltek az érdiek, hiszen az előfutamban Imre Milán nyolcadikként verekedte be magát a fináléba, míg az ifi korosztálynál három évvel fiatalabb Tohl Patrik a B-döntőig menetelt, ahogy Imre Bálint is. Előbbi a legjobbak között nyolcadik lett, Tohl megnyerte a B-döntőt, Imre Bálint pedig hetedikként végzett.

100 mellen Jankó Donát az előkelő, huszadik, 800 gyorson pedig Jánosi Viktória a 24. helyet szerezte meg.

Az ifi ob-ról szóló beharangozónkat ide kattintva olvashatja el, a részletes eredmények pedig ide kattintva érhetőek el!