30 ápr 2019
április 30, 2019

Hétszer is a győri dobogón

0 Hozzászólás

Az Érdi Úszó Sport Kft. tizenhárom versenyzője szállt vízbe a győri rendezésű XI. Scitec Open nemzetközi viadalon, ahonnan az érdiek a hasznos tapasztalatok mellett hét éremmel és számos értékes helyezéssel tértek haza.

A magyar mellett szlovák, osztrák, cseh, szerb, román, török, spanyol, német és szlovén versenyzőket is felvonultató megmérettetésen hatvanöt egyesület úszói szálltak vízbe.

Az érdiek részéről az idősebbek közül Barócsai Petra, Imre Milán, Jankó Donát, Kovács Benedek és Pigler Attila is rajtkőre állt több számban, míg a fiatalabbak a lányoknál 800, a fiúknál 1500 méter gyorson szerepeltek.

A legeredményesebb érdi úszó ezúttal Kovács Benedek lett, aki amellett, hogy megnyerte az 50 és 200 méteres hátúszást százon második, 400 gyorson ötödik, 100 gyorson pedig hatodik lett.

Barócsai Petra is kezdi visszanyerni jó formáját, hiszen 200 és 400 méter gyorson is ezüstérmes lett, emellett 100 méteren pillangón és gyorson is egy hellyel csúszott le az érmes helyezésről, míg 50 pillén hetedikként zárt.

Imre Milán a 200 méter pillangón, Jankó Donát pedig a 100 mellen elért bronzérme mellé számos döntős helyezést, ezáltal sok rutint gyűjthetett, ahogy Pigler Attila is, aki 200 és 400 gyorson is döntőzött.

A fiatalabbak a lányoknál 800 gyorson szerepeltek, ahol a legjobban Boriszov Noémi szerepelt a tizenkettedik hellyel, őt pedig Tóth Regina Kata, Reizinger Anna, Angyal Kitti, Hegedűs Anna és Csákány-Csáfordi Míra követte, míg a fiúknál 1500-on Treuer Ádám és Bodor Mátyás az előkelő hatodik és hetedik helyet szerezték meg.

A verseny részletes eredményei ide kattintva érhetőek el, míg az érdiekről szóló jegyzőkönyv itt tekinthető meg.