20 ápr 2017
április 20, 2017

KEZDÉSNEK VÁLTÓSIKER!

0 Hozzászólás

0710_MILAK_4Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. Milák Kristóf, Jánosi Kristóf, Barócsai Petra, Joó Sára összetételű 4×100 méteres mix gyorsváltója aranyérmet szerzett a debreceni felnőtt úszó országos bajnokság nyitónapján.

A debreceni ob-n az érdi kvartett 3:33,34-es idővel ért a célba, miután Milákot csak az egriek előzték meg, majd Jánosi már fél másodperces előnyt dolgozott ki a győriekhez képest, aztán a lányoknál Barócsai Petrát a BVSC-sek megelőzték de a négyes utolsó tagja, Joó Sára visszavette az előnyt, olyannyira, hogy száz méteren a három tizedes hátrányból másfél másodperces előnyt kovácsolt, s 3:33,34-nél érte a falat, ezzel az érdiek nyerték a debreceni országos bajnokság első váltóját.

Ami az egyéni versenyeket illeti 200 pillangón Milák Kristóf ezüstérmet szerzett! De hogyan! Az érdiek (és a magyar úszás) nagy reménysége egyéni rekordját több mint egy másodperccel javította meg, s 1:55,41-es időeredménnyel csak a riói olimpián bronzérmes Kenderesi Tamás előzte meg az érdi sportolót. Mögötte kicsivel több mint egy másodperces hátránnyal zárt a korábbi érdi, a jelenleg a Dunaharaszti MTK-t erősítő Tekauer Márk, aki így is megelőzte a negyedik Cseh Lászlót és az ötödik Biczó Bencét, valamint a hatodik Verrasztó Dávidot. Mind Milák, mind Tekauer teljesítette a világbajnoki kvalifikációs A-szintet, s mindketten megjavították egyéni legjobbjukat.

200 m háton a nőknél a százhalombattai Ilyés Laura Vanda volt érdekelt a fináléban, ahol végül hetedik helyen zárt 2:18,41-es eredménnyel.

A férfiaknál is volt minek örülni, hiszen Kovács Benedek döntőzött, s hét tizedet javított eddigi legjobbján, ám a BVSC-s Bernek Péter, a kőbányai Telegdy Ádám, illetve a győri Balog Gábor mögött épphogy lecsúszott a dobogóról, a mezőnyben ott volt még a százhalombattai Grátz Benjámin, aki hatodik lett (2:02,22). A B-döntőben is részt vettek az érdiek, s Vigassy Bálint hatodik helyen zárt (2:08,96).

50 méter háton a nőknél Joó Sára jutott a fináléba, ahol végül három századdal javított nevezési idején, ám Molnár Flóra, Verrasztó Evelyn, Sasha Touretski, Hosszú Katinka és Dara Eszter mögött hatodik helyen végzett 0:26,11-es idővel.

Ebben a számban a férfiaknál kisebb meglepetésre az inkább pillangós Milák is döntőzött. Annak ellenére, hogy ez a leggyorsabb szám, az érdi sportoló két és fél tizedet javított csúcsán, s a nyolcadik helyen végzett (0:23,26). A B-döntőben Jánosi Kristóf volt érdekelt, s a negyedik helyet szerezte meg, egyéni rekorddal.

B-döntő: 4. Jánosi Kristóf – 0:23,53

Az országos bajnokság részletes programja ide kattintva  érhető el!

Az érdi úszókkal készült interjúnkat ide kattintva olvashatja el, míg mesteredzőjükkel, Selmeci Attilával készített beszélgetésünk itt érhető el.

Rajtlista (zárójelben a versenyző születési éve és az adott számban a nevezési idők)

Barócsai Petra (2001) – Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.