28 márc 2017
március 28, 2017

CSÚCSOKKAL AZ ÉLEN

0 Hozzászólás

0729_uszas_Milak-830x605Négy ország negyvenhárom egyesületéből álltak rajtkőre az úszók a szlovákiai Besztercebányán rendezett versenyen, ahonnan jó szokásukhoz híven az érdiek is temérdek érmet hoztak.

A szlovákiai viadalra a házigazdák mellett Csehországból, Magyarországról és Brazíliából is érkeztek úszók összesen 43 egyesületből. Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.-ből Barócsai Petra, Joó Sára, Jánosi Kristóf, Kovács Benedek, Milák Kristóf és Vigassy Bálint ugrott vízbe, míg a már a Dunaharaszti MTK-t erősítő, de érdi úszó Tekauer Márk is megmérette magát. Az érdiek hét arany-, öt ezüst-, illetve két bronzérmet szereztek, míg a DMTK-s sportoló kétszer lett második.

50 méter pillangón Kovács Benedek éppen lecsúszott a dobogóról, ám korábbi csapattársát, Tekauer Márkot egy századdal előzte meg (0:25,74), s negyedikként zárt. 200 méter gyorson az érdiek három versenyzője három különböző színű érmet szerzett, miután Milák Kristóf megnyerte a versenyt (1:52,88), a lányoknál pedig Barócsai Petra a második helyen (2:02,21) a bronzérmes Joó Sárát (2:03,76) előzte meg. 100 háton Kovács Benedek hozta a „papírformát” és nem hogy nem talált legyőzőre, 0:56,13-as versenycsúcsot úszott, hiszen megdöntötte az azeri Boris Kirillov 2015-ben beállított 0:57,55-ös rekordját. Vigassy Bálint a tizenhét évesek között lett bronzérmes száz háton.

200 méter pillangón pedig Milák Kristóf múlta felül a százhalombattai Grátz Benjámin két évvel ezelőtti legjobbját, 2015-ben Grátz 2:01,15-nél érte a falat ebben a számban. Ezt most nemcsak az érdi úszó, hanem a mögötte óriási egyéni rekordot úszó Tekauer Márk is megdöntötte. Milák 1:57,81-nél, Tekauer 1:58,04-nél ért célba. Mögöttük még Biczó Bence is a versenycsúcson belül úszott, ám az aranyérem és az új rekord Miláké lett.

50 háton Kovács Benedek ezüstérmes lett (0:26,19), míg a nőknél Joó Sára egyedüliként fért be harminc másodperc alá, s 0:29,83-as idejével – a táv rövidségéhez képest – fölényes győzelmet aratott.

Némi meglepetésre Milák Kristóf elvállalta a 400 gyorsot is, ahol olyannyira nem vallott szégyent, hogy csak Bernek Péter előzte meg, így itt ezüstérmes lett (3:58,14), ahogy a lányoknál Barócsai Petra is (4:18,99), akit pedig Jakabos Zsuzsanna előzött meg.

100 méter pillangón is második helyen zárt Tekauer Márk Biczó Bence mögött, de a fiatalabbaknál, a tizenhét éves korosztályban érdekelt Milák Kristóf úgy lett első, hogy nem csak kortársait, hanem a felnőtteket is másfél másodperccel múlta volna felül (0:53,74), azt pedig egy ilyennél nemigen kell ecsetelni, hogy Milák ezzel 1,63 másodperccel javította meg Kis Gergő 2014-es rekordját. De azért 100 pillén ezen kívül is volt minek örülni, hiszen a felnőtt nőknél Joó Sára (1:00,84), a tizenhat évesek között Barócsai Petra is az élen zárt (1:02,56).

Az „utolsó” érmet Kovács Benedek szerezte, hiszen a hátspecialista fő távján, 200-on úgy lett ezüstérmes (2:01,51), hogy az őt megelőző Bernek Péter is beállította a verseny új rekordját.